Procesní modelování  

Přejdi na

Procesní modelování  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministerstvo vnitra ocenilo nejlepší projekty národního kola Evropské ceny prevence kriminality

„Sport, věda a umění v prevenci kriminality dětí a mládeže bylo tématem Evropské ceny prevence kriminality pro rok 2011. Tato soutěž, kterou každoročně vyhlašuje Evropská síť prevence kriminality (EUCPN), oceňuje nejlepší evropské projekty v oblasti prevence kriminality a umožňuje sdílení a výměnu dobré praxe na poli prevence kriminality v rámci EU. Na soutěžících projektech se cení především nové přístupy, spolupráce více subjektů a účinnost v praxi. 

Předávání ocenění za nejlepší projekty národního kola se odehrálo dne 7. února 2012 v budově Ministerstva vnitra na Letné, ujal se jej první náměstek ministra vnitra Jaroslav Hruška a ředitelka odboru prevence kriminality Jitka Gjuričová.

Náměstek Hruška zahájil akci slovy: „Těší mě, že se této akce mohu zúčastnit a také to, že projekty běží i za účasti policie. Přeji Vám spoustu elánu a podporuji Vás v dalším úsilí.“

První místo v národním kole EUCPN 2011 získala Proxima Sociale, o. s., za projekt „Zdravý a kreativní volný čas“. Občanské sdružení se v něm orientovalo na „sídlištní“ mládež ve věku 13–19 let. Pomocí zajímavých volnočasových aktivit získalo způsob, jak předcházet drobné kriminalitě mladistvých, experimentům s návykovými látkami, nudě a v neposlední řadě tak zajišťuje „dohled“ dospělých osob nad neorganizovanou mládeží.

Tento vítězný projekt byl prezentován v rámci každoroční konference Best Practice pořádané EUCPN na konci minulého roku ve Varšavě.

Interaktivní multimediální příručka dopravní výchovy od Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje si vydobyla druhé místo. Celý projekt nese název „Rizika silniční a železniční dopravy“. Projekt vychází z potřeby vytvořit kvalitní, motivační a přijatelné podmínky pro rodiče a pedagogy k přípravě dětí a mládeže na stále rostoucí rizika silniční a železniční dopravy. Toho se podařilo docílit pomocí multimediálního vzdělávacího kurzu. Jeho úspěch dokládá zájem uživatelů – za šest měsíců provozu kurzu jej opakovaně užívá 3300 lidí a 1600 škol.

V projektu „Fandíme slušně“ spojily síly Krajské ředitelství policie hl. m. Prahy se sportovním klubem Sparta Praha, a dosáhly tak na cenu za třetí místo. Projekt má za cíl vychovat novou generaci slušných sportovních – fotbalových fanoušků, kteří by byli na zápasech ukáznění, nepoužívali v areálu stadionu pyrotechniku a nechovali se násilně.


Pavel Novák
ředitel odboru tisku a public relations
 

vytisknout  e-mailem