Národní plán obnovy  

Přejdi na

Národní plán obnovy  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministerstvo vnitra vysoutěžilo 50 milionů ochranných prostředků, které vyčlení jako pohotovostní zásoby pro potřeby státu

Ministerstvo vnitra (MV) ukončilo velký tendr na ochranné pomůcky. Po jednání Ústředního krizového štábu o tom dnes, 7. října 2020, informoval jeho předseda a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Absolutní většinu MV převede Správě státních hmotných rezerv. 

Celkem 19 milionů respirátorů FFP2, 30 milionů roušek, 783 tisíc ochranných obleků a 12,5 tisíce respirátorů FFP3 převede MV na Správu státních hmotných rezerv. „Ministerstvo vnitra vysoutěžilo 50 milionů ochranných prostředků, které poslouží jako pohotovostní zásoby pro potřeby státu,“ uvedl Jan Hamáček s tím, že na základě kontroly Ministerstva průmyslu a obchodu jsou zásoby ochranných prostředků v tuto chvíli dostatečné. ÚKŠ přesto nařídil inventuru ochranných prostředků v jednotlivých krajích. „Potřebujeme ověřit přesné kapacity na jednotlivých místech, abychom nebyli nikde nepříjemně překvapeni,“ dodal ministr vnitra. MV také zajistí ochranné prostředky a jejich distribuci Fondu ohrožených dětí Klokánek.
MV už prostřednictvím hasičů zajistilo do všech krajů distribuci 2,9 milionu respirátorů pro zaměstnance ve školství. Hasiči spolu s kraji teď zajišťují distribuci k jednotlivým zřizovatelům.

Záložní lůžka
Jan Hamáček po jednání ÚKŠ také reagoval na rekordní čísla nových případů onemocnění covidem-19 tím, že vláda bude muset na základě návrhu Ministerstva zdravotnictví přijmout další opatření. „Situace není dobrá, čísla jsou rekordní a epidemie stále razantně roste. Kapacita nemocničních lůžek je sice stále dostatečná, nicméně pro případ zahlcení zajistí krizový štáb další záložní lůžka,“ informoval předseda ÚKŠ.
V pilotním projektu půjde o 1000 záložních lůžek v Praze jak pro těžké a lehké případy, které musejí být v nemocnicích, tak pro případy, kde je nutný pouze dohled. Taková lůžka mohou být např. v hotelích. „Po Praze, kde je situace nejvážnější, pak záložní lůžka vytipujeme i v dalších krajích,“ doplnil Jan Hamáček.



Klára Dlubalová
pověřená řízením odboru tisku a public relations 

vytisknout  e-mailem