Norské fondy

Přejdi na

Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání

Hlavní menu

Snové mistrovství Evropy pro Daniela Gracíka. V Bělehradě vybojoval bronz i olympiádu

Mimořádně úspěšný evropský šampionát má za sebou plavecký sprinter Daniel Gracík. V Bělehradě získal bronz na motýlkářské padesátce. Na dvojnásobné trati skončil pátý, k tomu dvakrát překonal český rekord a pokořil ostrý limit pro start na olympiádě v Paříži.

Devatenáctiletý plavecký supertalent Daniel Gracík byl nejdřív bronzový na motýlkářské padesátce. Postaral se tak o první medaili pro české mužské plavání z mistrovství Evropy po 27 letech. Na dvojnásobné trati v semifinále znovu posunul český rekord a na pouhou setinu sekundy se přiblížil k limitu pro start na olympiádě v Paříži. Ve finále motýlkářské stovky Dan Gracík zapsal čas 51,40 sekundy, což mu vyneslo nejen skvělou pátou příčku a další přepsání národního maxima, ale konečně také splněný olympijský limit.