V Praze probíhá sympozium krizové psychologie
V pátek 21. března 2014 bylo v Praze zahájeno odborné sympozium Stálého výboru pro psychologii krizí, katastrof a traumatu Evropské federace psychologických asociací (EFPA). Dvoudenní mezinárodní setkání odborníků z oblasti krizové psychologie, které se uskutečňuje pravidelně dvakrát za rok v jedné z členských zemí EFPA, je tentokrát tematicky zaměřené na pomoc skupinám lidí nejvíce zranitelných psychologickým dopadem katastrof a mimořádných událostí i na problematiku odolnosti jednotlivců a komunit.
Toto sympozium probíhající na půdě Ministerstva vnitra pod záštitou ředitele odboru bezpečnostní politiky Martina Linharta si klade za cíl především výměnu nejnovějších poznatků a zkušeností ke zlepšení praxe při práci s dětmi, lidmi s postižením a dalšími znevýhodněnými skupinami v kontextu krizí, katastrof a terorismu. „Jsme rádi, že se náš stálý výbor schází letos právě v Praze, a doufáme, že jeho závěry přispějí k tomu, že tématu osob nejvíce zranitelných psychologickými dopady mimořádných událostí bude napříč odbornou i laickou veřejností věnována větší pozornost,“ uvedla předsedkyně stálého výboru EFPA Magda Rooze.
Se svými prezentacemi dotýkajícími se například problematiky dětí s posttraumatickou stresovou poruchou, psychologie obětí teroristických činů nebo psychologické pomoci neslyšícím či nevidomým obětem katastrof vystoupí osm předních českých i zahraničních odborníků v oblasti krizové psychologie, mezi jinými William Yule z Velké Británie, Nuray Karanci z Turecka nebo Ingeborg Porcar Becker ze Španělska. Akce je primárně určena pro zhruba 60 účastníků, především psychologů z institucí, jako je Policie ČR, Armáda České republiky, Hasičský záchranný sbor ČR, Ministerstvo vnitra, Český červený kříž a dalších, účastní se jí nicméně i další pozvaní odborníci z Maďarska, Německa či Lucemburska.
Pavel Novák
ředitel odboru tisku a public relations
Print
E-mail
Facebook