Migration  

Go

Státní služba  


Rychlé linky: Sitemap Text version Fulltext search


 

Main menu

 

 

Ministerstvo vnitra uspořádalo informační den komunitárních programů pro oblast informační společnosti

Dne 20. ledna 2010 uspořádalo Ministerstvo vnitra Národní informační den komunitárních programů v oblast informační společnosti. Cílem tohoto semináře bylo podat posluchačům potřebné informace o dotacích z Evropské Unie v oblasti informačních technologií. 

 

Za resort Ministerstva vnitra přednášel Jiří Průša, Josef Hruška a Denis Gibadulin, úvodní slovo pronesl náměstek ministra vnitra pro informatiku Jaroslav Chýlek. Další prezentace přednesli Tomáš Skuček z Ministerstva průmyslu a obchodu, Romana Křížová ze společnosti CrossCzech a Eva Hillerová z Technologického centra Akademie věd ČR.
 
V průběhu přednášek byly posluchačům postupně představeny následující programy: CIP ICT-PSP (Program pro podporu politik v oblasti ICT zařazený v rámci Rámcového programu pro konkurenceschopnost a inovace), Safer Internet (Bezpečnější Internet), ISA (Řešení interoperability pro evropské orgány veřejné správy) a 7. Rámcový program a zároveň potenciálním zájemcům zprostředkovaly i pohled na projekt ze strany hodnotitele.
 
Všechny programy nabízejí specifické možnosti financování pro orgány veřejné správy s tím, že zejména program CIP ICT-PSP je mimořádně vhodný i pro zapojení soukromého sektoru. Zájemci o předložení projektu se mohli v rámci informačního dne setkat se zástupci MV působícími jako národní kontaktní body pro výše uvedené programy a prodiskutovat návrhy svých případných projektů.
 
Prezentace z informačního dne dne:
 
Program Safer Internet (pdf, 544 kB)
Program ISA (1,38 MB)
Projekty z pohledu hodnotitele
Jak se zapojit? (464 kB)
 
Komunitární programy představují jeden z finančních nástrojů Evropské unie. Na rozdíl od mediálně známějších strukturálních fondů jsou komunitární programy ve většině případů administrovány přímo příslušným útvarem Evropské komise v Bruselu nebo Lucemburku a finanční prostředky jsou alokovány dle jednotlivých programů, nikoliv jednotlivých států. Cílem komunitárních programů je podpora a prohloubení spolupráce mezi členskými zeměmi v různých specifických oblastech přímo souvisejících s politikami Společenství. Obecným pravidlem pro získání podpory je vytvoření partnerství mezi subjekty z různých států (konsorcium) a  evropská přidaná hodnota, kterou projekty deklarují nadnárodní význam.
 

Odbor koncepce a koordinace ICT ve veřejné správě, 16.2.2010

Print  by e-mail