Přejdi na

Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání

Hlavní menu

Mistrovství České a Slovenské republiky v silniční cyklistice

Ve slovenském Púchově se v uplynulém týdnu uskutečnil již několik let praktikovaný model společného mistrovství České a Slovenské republiky v silniční cyklistice.

Mistrovství začalo časovkou jednotlivců v ženské a juniorské kategorii, na ně navázaly nejsledovanější kategorie U23 a především Elite. Trať mužů se skládala ze dvou okruhů 19,5 km dlouhých a z Centra sportu MV zde startovali sportovci Hudeček, Kozubek, Bucháček. V kategorii U23 Večeřa a Hošek. Konkurence pro naše sportovce byla velmi silná, neboť na startovní listině se objevila taková jména jako Raboň, Štybar, Bárta. Předstartovní představy v nejvyšší kategorii se bohužel nepodařilo příliš naplnit a nejlepšího umístění v hodnocení dosáhl až osmý Stanislav Kozubek.
Příjemným překvapením v kategorii U23 byl výkon Josefa Hoška, který průběžně vedl celý závod, v samém závěru však přišel o vítězství ztrátou na prvního v hodnocení Jakuba Nováka a skončil na druhém místě. V kategorii žen startovala také rychlobruslařka Martina Sáblíková, pro niž se účast na cyklistickém republikovém šampionátu stává tradicí. Martina obsadila na trati dlouhé 30,8 km 2. místo.
Druhým závodem byl závod s hromadným startem (190 km – 10 okruhů po necelých 20 kilometrech). V něm podal velmi kvalitní výkon Jiří Polnický, který obsadil za vedoucím závodníkem Milanem Kadlecem z Dukly Praha a druhým Františkem Raboněm z Omega-Pharma-Quick Step výborné 3. místo. Stejného umístění mezi ženami dosáhla Martina Sáblíková v závodě na 99 km.