Elektronická fakturace

Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání

Šlesingr dojel šestý ve stíhačce

Francouzský biatlonista Martin Fourcade poprvé v kariéře ovládl Světový pohár. Celkový triumf si zajistil vítězstvím ve stíhacím závodě v Chanty Mansijsku. Michal Šlesingr doběhl šestý.

Michal Šlesingr po třech chybách na střelnici doběhl do cíle se ztrátou jedné minuty a 21 sekundy na vítězného Fourcada a v průběžném pořadí SP se posunul na jedenácté místo.

Z českých reprezentantů bodoval už jen Ondřej Moravec na 19. místě. Zdeněk Vítek obsadil 44. a Jaroslav Soukup 53. příčku.

Sezonu biatlonisté zakončí nedělním závodem s hromadným startem, před kterým má Šlesingr na kontě 574 body. Od vyrovnání loňského maxima, kterým bylo deváté místo, ho dělí jedenáct bodů.

Česká reprezentantka Veronika Vítkova skončila na 39. místě. Pro vítězství a malý globus za prvenství v disciplíně si v Chanty Mansijsku dojela Běloruska Darja Domračevová. Německá biatlonistka Magdalena Neunerová si díky 4. místu ve stíhacím závodě na 10 km zajistila celkové vítězství ve Světovém poháru.