Přejdi na

Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání

Hlavní menu

Závěrečný sprint biatlonistů ve Světovém poháru

Z českých závodníků zahájil třídenní finále Světového poháru v ruském Chanty Mansijsku nejlépe Michal Šlesingr, který skončil třináctý. Jediná Češka na startu Veronika Vítková nesestřelila jeden terč a obsadila dvacáté první místo.

Závod žen na 7,5 km vyhrála loučící se Němka Magdalena Neunerová. Malý glóbus za sprint už měla jistý před startem. Fourcade pokračoval na Sibiři ve skvělých výkonech a zvítězil.

Michal Šlesingr si sprint prodloužil o 150 metrů po chybné ráně vleže. V průběžném pořadí SP se posunul dva závody před koncem sezony ze 14. na 13. místo. Ondřej Moravec v sobotu vyběhne do stíhačky z 29. místa. Jaroslav Soukup a Zdeněk Vítek se do ní také dostali. Sezonu zakončí nedělní závod s hromadným startem.

Čeští biatlonisté díky sprintu předstihli v hodnocení Poháru národů Rakousko a skončili šestí, čímž o tři místa vylepšili loňskou pozici.