Ministerstvo vnitra České republiky

Moderní úřad

Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání

Šlesingr se protlačil do desítky v konečném pořadí Světového poháru

Český biatlonista Michal Šlesingr se v posledním závodě sezony probojoval do elitní desítky v celkovém hodnocení Světového poháru. V Chanty Mansijsku skončil třináctý v závodě na 15 kilometrů s hromadným startem, což mu stačilo k posunu na desáté místo před Andreje Makovějeva z Ruska. Závod vyhrál Nor Emil Hegle Svendsen.

Michal Šlesingr po povedeném finále SP zaostal jen o jediné místo za loňským konečným výsledkem. V závěrečném závodě pokazil první střelbu, ale pak dvakrát nechyboval a před poslední zastávkou na střelnici figuroval na čtvrtém místě. Po stojce musel na další tři trestná kola a v cíli byl třináctý.

Ondřej Moravec zakončil sezonu SP čtrnáctým místem. Poslední závod sezony se nevyvedl Jaroslavu Soukupovi, který musel na šest trestných kol a výsledkové pole uzavřel na 29. místě. Biatlonisté splnili v závěru sezony všechny vytčené cíle. Vybojovali šesté místo v konečném pořadí Poháru národů. Michal Šlesingr je v elitní desítce a Jaroslav Soukup udržel 25. místo.

Nejrychlejší ženou v závodě s hromadným startem na trati 12,5 km byla Darja Domračevová z Běloruska, Veronika Vítková obsadila 17. místo. Vítková se dopustila stejně jako vítězka jen tří chyb. Do cíle se dostala bezmála dvě a půl minuty po Domračevové a seriál zakončila jako 25. žena celkové klasifikace.