Ministerstvo vnitra České republiky

Efektivní veřejná správa

Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání

Hana Matelová je mistryní Evropy

Stolní tenistka Hana Matelová veze po dlouhých letech do Česka zlato z mistrovství Evropy. Na šampionátu v Linci ho získala společně se Slovenkou Barborou Balážovou ve čtyřhře.

Česko-slovenský pár ve finále porazil favorizované obhájkyně loňského titulu Bernadette Szocsovou z Rumuska se Sofií Polcanovou z Rakouska 3:2 na sety. V napínavém boji o zlato patřil Matelové s Balážovou první set, soupeřky ale rychle vyrovnaly. Také třetí set ovládla sehraná česko-slovenská dvojice a ve čtvrté sadě už to vypadalo na pohodlné vítězství, přesto soupeřky hru dotlačily až do rozhodujícího pátého setu. V něm už si Hana Matelová s Barborou Balážovou nenechaly senzační vítězství ujít. Po třinácti letech společné hry a pěti neúspěšných pokusech o medaili konečně slaví historický úspěch.